Učitelé a žáci

ROZŠIŘUJÍCÍ KURZ

Seminář poskytne účastníkům nový pohled na výuku hudebních oborů - porozumění metodám pro rozvíjení muzikality žáků, smyslu pro rytmus, tvořivosti a navedení na hudební improvizaci.

Učitelé získají možnost pracovat pod vedením lektora s konkrétními žáky, které znají a mají k nim vztah. To znamená, že na kurzu dojde k obousměrné reflexi. Žáci získají praktickou zkušenost a učitelé názornou ukázku metodického postupu. Můžou využít vlastního repertoáru. Bude kladen důraz na společnou souhru. Získají jasný plán co zařadit do výuky a jakým způsobem postupovat.

Pro všechny hudební nástroje a zpěv


OBSAH KURZU:

  • Jak rozvíjet muzikalitu žáků
  • Metodika tvoření vazby zpěvu a nástroje
  • Práce se stupnicemi a metronomem
  • Jak pracovat s rytmickou průpravou
  • Jak otevřít dveře k hudební improvizaci
  • Co je to groove a jak ho využít k usnadění hry
  • Rytmický jazyk konnakol
  • Příklady využití vašeho repertoáru

Kurz je akreditovaný Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy pod číslem MŠMT 32313/2020-2-854

Cílová skupina: učitelé hudebních oborů, ZUŠ a konzervatoří

Hodinová dotace: 8 vyučovacích hodin

Počet účastníků: 6-20

Účastnický poplatek: 2000,- Kč / 84 EUR

* K celkové ceně kurzu bude připočítáno dopravné.

RECENZE

“Smysluplný seminář, který otevírá oči, a pokud ne, tak minimálně vybízí k zamyšlení... Za mě úžasný zážitek se skvělým lektorem, který je mužem na svém místě! Jsem si jistá, že jsme se u nás v žamberecké ZUŠce neviděli naposledy! Těším se na další inspirativní setkání a vřele doporučuji všem! Děkuji!"

— Mgr. Ilona Chocholatá, ředitelka ZUŠ Žamberk

 

“Zatím to byl můj nejlepší a nejkvalitnější kurz DVPP, který jsem během své profesní dráhy muzikanta a pedagoga absolvoval (mám vystudovanou skladbu, dirigování a varhany). Jednoznačně doporučuji všem pedagogům a zájemcům o improvizaci. To, co se tady dozvíte a vyzkoušíte, Vám nenabídne žádná konzervatoř, ani HAMU, ani JAMU. Pan Rokyta je profesionál ve svém oboru. Mnoho jsem se dozvěděl a o mnohém poučil. Děkuji.”

— MgA. Vít Trumpeš, ZUŠ Ždánice

“Seminář mohu doporučit každému pedagogovi, který vyučuje na ZUŠ. Poskytuje totiž jednoduchý a funkční návod, jak vtáhnout žáka ještě více do hudby, do kreativní tvorby hudby. Nebát se improvizovat, nebát se udělat chybu, mít radost z onoho "dělání hudby", z procesu, kdy vzniká něco nového. Seminář vychází z praktických uměleckých i pedagogických zkušeností, poskytuje perfektní doplněk či alternativu tradičního uměleckého školství. Naprosto skvělé a POTŘEBNÉ, vřele doporučuji!”

— Mgr. et Mgr. Václav Kramář, Ph.D., ředitel ZUŠ Bruntál

OBJEDNAT KURZ