CO POSKYTNE IMPROVIZACE VÁM

Potkávám  mnoho učitelů hudby, kteří tento úžasný pocit hudební svobody nikdy nezažili. V mém semináři se seznámíte s postupem, jak s hudební improvizací začít. Naučíte se používat hudební jazyk a melodické vedení. Objevíte, v čem spočívá kouzlo improvizované hudby. Předvedu Vám, jak zařadit tyto techniky do výuky. Zjistíte, jak moc důležité tohle všechno je.

Abychom zajistili našim dětem komplexní vzdělání, musí být každý učitel odborníkem ve svém oboru. Tím naším oborem je hudba. A k hudbě neodmyslitelně patří největší hudební zábava, improvizace. Hudební svoboda, souhra s ostatními hráči, groove, radost z hudby. Z improvizace vzniklo spoustu nápadů i skladeb. Improvizace je také nedílná součást klasické i moderní hudby. Muzikanti komunikují, naladí se na společný groove. Okamžitě reagují na změny, dynamiku, tvoří emoce. Vymýšlí nové motivy, melodie, harmonie a rytmy. Inspirují se a učí se od sebe. Jsou samostatní a sami hudbu vytvářejí. Stávají se hudbou.

web impro0

Pouze pedagog, sběhlý v těchto hudebních metodách, je schopen žákovi problematiku ukázat a vysvětlit. Dovolte mi, abych se stal Vaším průvodcem.